הוסף ציטוט

הקונספירציה ההורמונלית של להיות הורים

מאת קרן רביב
13.3.16

אנחנו אוהבים אותם, חולים עליהם, מוכנים לרדוף אחריהם יום ולילה ובתכלס לא מסוגלים בלעדיהם, אי פעם תהיתם למה?
מילה חזקה קונספירציה, אבל בואו באמת נחשוב על זה. נשים בצד לכמה שורות את האהבה הגדולה שנכנסה לחיינו ברגע שילדנו נולדו.

מי לעזאזל רוצה לקום כל שעה שעתיים בלילה? מי רוצה להחליף חיתולים עם קקי ותוך כדי לעשות קוצ’י קוצ’י? האם באמת בשבת בבוקר אני נהנית לקום בשעה 06:00 ולשמוע “אמא תשחקי איתי” ומוצאת את עצמי משחקת בחצי עין עם דינוזאורים, הרי בד”כ אם אלו לא היו ילדיי הייתי מעיפה את אותו אדם מביתי באותו רגע (ובאמת הייתי עדינה). ובתכל’ס, אם היינו מבינים לעומק את הקושי בלגדל ילדים ולוותר על העצמאות שלנו האם הייתה המשכיות למין האנושי?

זאת הסיבה שאני קוראת לזה קונספירציה, קונספירציה של הטבע, אותם הורמונים שמערפלים לנו את הראייה הרציונלית, מרחיבים לנו את הלב, ומאפשרים לנו לפעול על פי הטבע ולהביא ילדים לעולם ולשכוח את כל אותם החודשים של ההריון, ואת האינטנסיביות שנשים חוות בלידה בשביל שיהיו לנו ילדים ובשביל שנמשיך ונביא. לא סתם נמחקים לנו כל כך הרבה תאים במוח(גם לגברים) בתקופת ההריון, השיכחה, הטמטמת הריון הכל כך מצחיקה הזאת.

המעבר החד בין אינטנסיביות הלידה להתמסרות מוחלטת לדבר הקטן הזה, היא כמעט בלתי נתפסת. הרי אם נחשוב על זה, בלידה, “בגלל” היצור הקטן הזה, בכינו, צחקנו, התייאשנו, הרמנו הרים וגבעות ובן רגע אנחנו שוכחים הכל, מתאהבים עד עמקי נשמתנו ומוכנים להביא עוד ילד לעולם.

אז עוד פעם אנחנו חוזרים לקונספירציה ההורמונלית ולהורמון שובב במיוחד שנקרא אוקסיטוצין, הורמון האהבה, זה אותו הורמון שפעיל כשאנחנו רואים גור חתולים קטן ומתוק ורוצים רק לקחת אותו תחת חסותינו, זה גם אותו הורמון שפעיל בעת רגעי אהבה בין זוגות. זה הורמון שעוטף אותנו מכך רגל עד ראש וגורם לנו להיות מעופפים ומסנוורים מרוב אהבה. זה אותו הורמון שגורם לנו לחשוב ולהרגיש שהכל קטן עלינו כי הדבר האמיתי בידיים שלנו. איי איי איי כמה משמח שההורמון הזה קיים וכמה זה משמח שאנחנו מוקפים בכזאת אהבה ומסוגלים להיות מעורפלים בזכותה, ולשכוח את הקשיים ולשכוח את המכאובים ופשוט לאהוב. אז בואו נחזור לאהבה הגדולה ולשמחה שהמתוקים האלה עושים לנו בלב ובנשמה ועם זה נסיים להפעם.

בברכת לידה טובה והורות נפלאה.

קצת עליי:
זאת קונספירציהקרן רביב
אמא ל-3 הכי חמודים, דולה, חיה ונושמת קהילות של נשים ואמהות. ממייסדות האתר She’z.
מוזמנים לעקוב אחריי בפייסבוק:
הפייסבוק שלי