הוסף ציטוט

לילדה שלי יש פסוריאזיס וגם הקיץ היא תלך לקייטנה

מאת קרן ר
7.6.16

לבתי האמצעית , שעולה לכיתה ב, יש פסוריאזיס (מגיל 3 וחצי). קצת מוזר לקבל מחלת עור כזאת של “זקנים” בגיל כל כך צעיר, אבל מסתבר שהיא לא לבד.
המחלה של תום, לצערה, מופיע בכל הגוף ובכלל זה גם בפנים אותם אי אפשר להסתיר.

ולמה להסתיר אתם שואלים? כי אנשים (ולא רק ילדים) מסתכלים, מצביעים, מתלחשים והכי גרוע באים ושואלים מעל לראשה, בחוסר טאקט, כאילו היא איננה שם ולא מבינה, שאלות כמו: “אוי מה יש לה?”, “אוי איזה מסכנה”… עד שלפעמים זה מגיע למצב שהילדה היפה והמקסימה שלי לא רוצה לצאת מהבית רק “כי מסתכלים עליי“.
שנה שעברה תום הצטרפה לראשונה לקייטנה של ילדים ובני נוער חולי פסוריאזיס בים המלח.

תום התקבלה בחיבוק גדול על ידי המדריכים המתנדבים וילדי הקייטנה המקסימים.
את השהות שלנו שם בילינו בין הפעילויות המגוונות הנעשות באהבה על ידי כל העוסקים בדבר (וכולם בהתנדבות!!!), והסולריום, שם נמצאים הילדים שעות בשמש קופחת של למעלה מ-40 מעלות (חמים בים המלח בתקופה הזאת של השנה…) כחלק מתהליך הריפוי.

גם שם המדריכות/ים ובני הנוער עוזרים לצעירים להעביר איכשהו את הזמן עם המון סבלנות ואהבה.
אבל הדבר הכי חשוב מבחינתינו הוא שהבת שלנו כבר לא מרגישה לבד, היא רואה שיש ילדים בני גילה וגדולים יותר, שלא מתביישים, יש להם הביטחון ללכת עם חצאית קצרה וראש מורם, והדבר הזה עשה בשבילה הכל, כל המילים שלנו לא יעשו את מה שהימים בקייטנה עשו עבורה!!!

אני מאד רוצה להודות לאגודת הפסוריאזיס על הקייטנה המופלאה, התומכת, המהנה וכמובן לכל העוסקים בדבר במשך השנה ובעיקר למדריכים, אנשי הצוות ואנשי הרפואה התורמים מזמנם שבועיים תוך ניתוק ממשפחותיהם. וכמובן להודות גם לחניכים המקסימים היפים והאמיצים.

ועכשיו לקצת מודעות – יש הורים לילדים חולי פסוריאזיס , שלא שמעו על הקייטנה או לא זכו להגיע אליה – הקייטנה מאד מומלצת והיא מתקיימת בחודש יולי בים המלח ונשארו עוד מספר מקומות

אם יש לכם קרובי משפחה/חברים/שכנים שהקייטנה עשויה להיות רלוונטית להם או לחברים שלהם אתם מוזמנים לשתף את הטור/לתייג אותם פה בתגובות.

קייטנת הכייף המיועדת לילדים המתמודדים עם פסוריאזיס כוללת מלון עם פנסיון מלא, פעילויות חברתיות וחשיפה לשמש בהשגחת רופא. ההרשמה מסתיימת בעוד 3 ימים, העשירי ביוני. הקייטנה נפתחת ב–7 ביולי, נמשכת כשבועיים וחצי ומופעלת על ידי צוות רפואי מקצועי הפועל בהתנדבות מדי שנה על שם חיותה רומם ז”ל. לקייטנה אישור ממשרד החינוך וביטוח ויכולים להשתתף בה ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ, חברי כל קופות החולים.
להרשמה התקשרו עכשיו 03-6247611. הטלפון מאויש 24 שעות ביממה. (ההרשמה עד ה 10.6)

מידע נרחב על הקייטנה והאגודה ניתן לקרוא בפייסבוק הנמצא בקישור הבא: https://www.facebook.com/psoriasis.org.il

13323257_10209001106605447_1112106620176255038_o

group of happy child on beach who have fun and play games