הוסף ציטוט

מזל טוב ילד, בן כמה אתה?

מאת רעיה ג׳קסון זלקינד
29.6.16

חסד 8 וחצי

מזל טוב ילד! איזה מרגש! ממש סגירת מעגל. רק לפני שמונה שנים וארבעה חודשים וכמה ימים נולדת והנה אנחנו חוגגים לך יום הולדת עם כל החברים.

כן, ככה זה כשיש הורים דוחים. דוחים לרגע האחרון. או לזה שאחריו, או לזה שכמעט בכלל לא קיים. כשאמרת קצת לפני היום הבאמת מרגש, שבו מלאו לך באמת שמונה שנים, שאתה רוצה לחגוג יום הולדת עם החברים בלענו את הרוק ואמרנו בהתלהבות של דן כנר ביום הזיכרוןבטח מתוק, איזה רעיון נפלא! חשבת עליו לבד? נעשה לך יום הולדת עם כל החברים! אבל עכשיו אוטוטו פורים וזאת תקופה קצת לחוצה, אולי נדחה את זה לאחרי פורים? ומה לעשות שמיד אחר כך מגיע לפני פסח שזו תקופה אפילו עוד יותר לחוצה שלא לדבר על תקופת מבחנים שמגיעה מיד אחרי פסח ולא בא בחשבון לעשות שום תכניות.

התכנית המקורית הייתה לחכות לרגע של שפיות, תקופה קצת פחות לחוצה בחיים, איפשהו לפני יומולדת 9 או אולי קצת אחרי כי זה שוב יהיה בדיוק לפני פורים שזו כאמור תקופה קצת לחוצה. ואם כבר חיכינו שנה שלמה ויותר, אולי בכלל עדיף לאחד את כל החגיגות עם הבר מצווה שלך שאליה בטח תרצה להזמין המון חברים. או שבעצם תעדיף להמיר אותה באיזה טיול משפחתי נחמד, לא? נשמע לי הרבה יותר כיף וגם כל כך יותר מתאים לך. הרי אף פעם לא חגגת יום הולדת עם החבריםאתה בכלל לא אוהב ימי הולדת עם חברים!

התכנית המקורית לא צלחה כי, שלא כמו ההורים הדוחים שלך (יעדים. דוחים יעדים), אתה דווקא בעניין של לסמן וי, במיוחד על העניין הקטן הזה של יום הולדת עם החברים. אני לא יודעת למה זה כל כך מלחיץ אותנו. אולי בגלל שמדובר בלהזמין הביתה כמות נכבדה של ילדים שהם בדיוק בגיל שלך, הגיל הזה שאין בו סוף לאנרגיות ואין מד לדציבלים ואין נקודת סף הכלה למאכלים סוכרתיים.

אבל בשבילך אנחנו נעשה הכל,
כולל להיזכר לסמס להורים של החברים ערב לפני, שמחר אנחנו עושים את זה ויהי מה וכולם מוזמנים בכיף ואהבה ושלווה ונחת ליום ההולדת שלך ב17:00 אצלנו על הדשא. (לא ציינו בדיוק את הגיל המדויק שאנחנו חוגגים לך).
כולל לחזור ב-16:00 מהעבודה להכין מהר עוגת יום הולדת  ביד אחת, את זה רק אמהות יודעות לעשות. לא אייל שני ולא יונתן רושפלד. רק אמהות כי התינוקת ביד השנייה. להספיק לאלתר כמה משחקי חברה שזכרנו בקושי מה הכללים שלהם, ובחמש ושתי דקות להיזכר פתאום להעמיד סיר פופקורן ולחתוך אבטיח.

בשבילך אנחנו אפילו נרדוף אחרי ילד שנעלב כדי לפייס אותו ושיחזור ליום הולדת, (אבל מיד!!!) נשחק משחקי חברה שצריך בשבילם לצעוק ולעשות תנועות משונות על הדשא ונתעלם מהמבטים התמהים של העוברים ושבים. הכל בשבילך ילד.

בטח ובטח שהיום כי זהו היום המיוחד שלך, שבו אתה חוגג שמונה שנים וארבעה חודשים ועוד כמה ימים אבל זה היה קצת ארוך מידי אז עיגלנו לשמונה וחצי.

אוהבים אותך ילד, ודש לחברים. תמסור שנתגעגע אליהם עד הפעם הבאה שניפגש בטח בחתונה שלך או משהו.

רעיה - טוררעיה ג’קסון זלקינד
בת 30. נשואה לחן ואמא של חסד בן 8 של שובי בת 5 ושל אליענה בת חצי שנה.
אני אמא בלי אמא,
אמא שלי נפטרה לפני 13 שנים ומאז אני עדיין חיה ומשתדלת לעשות את זה בשמחה ובאומץ!