הוסף ציטוט

אבא במיעוט

מאת אסף כץ
22.2.16

1378160_10151970450977491_672241221_n

אני חי עם 4 בנות בבית.
אני, פלוס אשתי היקרה, פלוס 3 בנות מדהימות פלוס כלכך הרבה דברים שיש רק בבית שהרוב המוחלט בו נשי… מי שלא חי עם כלכך הרבה גומיות שיער בבית, לא יבין לעולם.
גם אני עדיין לא מבין הרבה דברים. או שאני מבין וממש לא טוב בהם. לסרק אותן לדוגמה, הן יעדיפו לא לראות יותר את “לשבור את הקרח” לעולם (המשמעות: הלופ האינסופי של הסרט בסלון יפסיק לראשונה מאז 2013) מאשר שאבא יסרק אותן. אז נכון, אני לא הסתרקתי מאז… רגע, מעולם לא הסתרקתי! יש להן פה קייס.

ZAMOT_GRUOTוקוקו… הן יודעות שאם זה אבא, אז רק קוקו רגיל.
לא קוקו יפני, לא קוקו בלוף, לא קוקיות ולא הצמה של אלזה. הבייסיק של הבייסיק. וגם אז אין מצב שהן יהיו מרוצות. ואם הרוב לא מרוצה אז המיעוט משלם את המחיר. יום יום.
ואז, עם ובלי קשר לחוסר שביעות רצון הרוב, המיעוט יאסוף בוקר-בוקר את כללללללל הגומיות שפזורות בבית. מצטער, חזרתי לגומיות. אולי כי זה מטריף אותי לדעת שגם במפעל הגומיות שבמחוז חֵייְלוֹנְגְגְ’יַאנְג בסין אין כל-כך הרבה גומיות כמו שעל השטיח-פרקט-רצפה-מדף-מגירות-כיור-שולחנות-בלון הליום אצלנו בבית. כן, כשבלון הליום מאבד את האוויר, הבנות מכווצות אותו ככה מלמטה עם גומיה. סיפור ארוך.
kids_ima_habkini_lo_nistarek-01

עכשיו, אחרי הרבה שנים שאני מוקף בנות בבית. לפעמים אני ממש מקבל את התחושה שזהו, וואלה, למדתי אתכן. הבנתי אתכן! ואז מגיעה אחת מהן ומשוויצה בלבוש המקסים שלה, וכשהחמאתי לה על השמלה, קיבלתי “זאת לא שמלה, זאת טוניקההההההה”. ועוברים כמה ימים, ומגיעה אחרת, ואתה ממש רוצה לפרגן לה על החולצה היפה עם הנצנצים. אבל במקום מדליה ההתלהבות שלה הופכת להתלהמות: “זה לא נצנציייים, זה פאייטיםםםםםם!”. איזו טעות של ילד.
אבל כמובן שיש גם את הרגעים האלה שבהם הכי כיף להיות במיעוט: ההתרפקויות בסלון, החיבוקים האינסופיים, ה״היי בואו נכין כולם ביחד סלט פירות!״, העשרת אוצר המילים ״אבוש, רוצה להכין איתי מַנְדָּלָה?״.. ואה כן, כמעט שכחתי את מילת הקסם, שמרגישה להן טבעית גם בגיל 9: ׳אבוש׳. אני מאלה שאוהבים את המילה. מה אוהבים? אני מכור לה. ויש לה גם פיתוחים: אבושי, אבושו, אבשושי. הבנתם את הרעיון.
יש כמובן עוד המון רגעים יוצאי דופן ודברים שהם מדהימים ויחודיים לבית שבו האבא במיעוט, אבל אני חייב לסיים פה, יש לי רק עוד 32,982 גומיות לאסוף.

265920_10150276801897491_121071_oאסף כץ
אבא של שני, רוני ומאיה. יחד עם שרית (אשתו) יזם לפני כשלוש שנים את דף הפייסבוק “ילדים הם התסריטאים הטובים בעולם” ומאז הם מטפחים אותו עד עצם היום הזה. אסף הוא גם איש קריאייטיב, תסריטאי ומרצה. כתב בעבר לתכניות הטלוויזיה ‘ארץ נהדרת’ ו’מועדון ‘לילה’ ובהווה הוא אחד היוצרים של הסדרה ‘אלישע’.